امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 12183
  پرینتخانه » روابط عمومی 335 بازدید | ارسال توسط :

بازاریابی یعنی هنر تاثیرگذاری : محتوا باید آگاهی‌بخش باشد

ما تحت تاثیر محتوایی قرار می‌گیریم که برای ما مهم باشد. بسته به موقعیت و خصوصیات فردی و روان‌شناختی، هر کسی ممکن تحت تأثیر زبان «رنج» یا «گنج» قرار گیرد؛ یعنی بعضی از افراد به سمت محتوایی گرایش پیدا می‌کنند که به آنها برای رسیدن به اهدافشان انگیزه می‌دهد و بعضی دیگر نیز تحت تأثیر محتوایی قرار می‌گیرند که آنها را به حل مسئله تشویق می‌کند.

بازاریابی یعنی هنر تاثیرگذاری : محتوا باید آگاهی‌بخش باشد

 

تسلط بر هنر تاثیر گذاری

 

یکی از عوامل اساسی در روابط هنر تاثیر گذاری است. در کل می توان خلاصه نمود که بازاریابی یعنی هنر تاثیرگذاری. برای اینکه محتوای شما تأثیر بگذارد، باید در درجه‌ی اول جذاب باشد. محتوا باید آگاهی‌بخش باشد، سرگرم کند و ارزشی را در مورد موضوع‌های جدید به مخاطب بیافزاید؛ موضوع‌هایی که برای بازار هدف مهم تلقی می‌شوند. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبین خود داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید روی آنها تأثیر بگذارید.

 

زمانی که در حال طراحی تقویم محتوای خود هستید، مهم است موضوعاتی را انتخاب کنید که مربوط به حوزه‌ی شما بوده و برای مخاطبین شما مفید و کمک‌رسان باشند. هر محتوایی که تولید می‌کنید باید به دنبال برآورده کردن یکی از نیازها و حوزه‌های علاقه‌ی اصلی مخاطبین باشد.

 

این موضوع‌ها به شما کمک می‌کنند تا توجه خود را روی مسائلی متمرکز کنید که در نهایت به تقویت رابطه‌ی شما با بازار هدف کمک می‌کنند. نیازی نیست تا در هر محتوای تولیدی، به همه‌ی اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنید. ایده‌ها و زاویه‌ی دید خود را گسترش دهید تا بتوانید حوزه‌های بیشتری را پوشش داده و محتوای خود را بهتر از قبل با جهت‌گیری‌های مخاطبین تنظیم کنید.

 

مهم‌ترین استراتژی بازاریابی

 

مهم‌ترین استراتژی بازاریابی محتوای شما می‌تواند این باشد که محصولات یا خدمات خود را بهتر توضیح دهید، یک فرصت ویژه را فراهم کنید، واکنشی مستقیم را برانگیزید یا خریدی را قطعی کنید.

زمانی که هدف مشخصی داشته باشید تا شما را راهنمایی کند، خیلی راحت‌تر می‌توانید روی افرادی که امید به دسترسی به آنها دارید تأثیر بگذارید. وقتی موضوعات با توجه به مخاطب انتخاب شوند و هر محتوای تولیدی هدفی مشخص داشته باشد، به طور خودکار زمینه برای درگیر و جذب کردن مخاطب فراهم می‌شود. مردم دوست دارند محتوایی را بخوانند یا ببینند که بازتاب‌دهنده‌ی ذهنیات خودشان باشد و به آن علاقه داشته باشند.

مخاطبین شما سمت محتوایی جذب می‌شوند که معنادار باشد، ارزشی را به آنها اضافه کند و به آنها کمک کند تا فرصت‌های جدیدی را ببینند. جذابیت بازاریابی شما زمانی موفق می‎شود و به کانورژن ختم خواهد شد که محتوا خیلی دقیق در بافت موضوعات مورد درک و علاقه‌ی مخاطب شما جای‌گذاری شده باشد.

 

 

چه چیزی باعث می‌شود روی یک لینک کلیک کنید؟

 

آیا تا به حال راجع به این فکر کرده‌اید که چه چیزی باعث می‌شود روی یک لینک کلیک کنید؟ شاید کلیک کردن، طبیعی‌ترین چیز در این دنیای دیجیتال باشد اما به هر حال، چیزی آنجا وجود داشته که توجه شما را جلب و شما را مشتاق کرده که بیشتر بدانید. به احتمال بسیار زیاد، شما تحت تأثیر نمادهای زبانی و بعضاً پیچیده‌ای که در صفحه‌ی قبل آن وجود داشته قرار گرفته‌اید.

من به جای «واژه» از «نماد» استفاده می‌کنم زیرا مهم است درک کنیم که تمامی زبان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنیم زبان‌های واژه محور نیستند. بسیاری از نمادهای قدرتمند بر اساس مفاهیمی مانند اعداد، رنگ‌ها، تقارن و نحوه‌ی قرارگیری شکل‌ها و تصاویر گرافیکی بنا شده‌اند. تمامی این نمادها و ترکیب آنها با یکدیگر موجب می‌شود که تصمیم به کلیک کردن روی لینک خاصی را بگیرید.

 

در بسیاری از موارد، زمانی که واژه‌ها و الگوهای زبان‌شناختی را تحلیل می‌کنیم، می‌بینیم که تأثیرگذارترین محتواهای نوشتاری که روی فروش متمرکز بوده‌اند، تلاش بسیار زیادی در جهت جذاب شدن مطلب برای مخاطب داشته‌اند.

بیشتر از همه، ما تحت تاثیر محتوایی قرار می‌گیریم که برای ما مهم باشد. بسته به موقعیت و خصوصیات فردی و روان‌شناختی، هر کسی ممکن تحت تأثیر زبان «رنج» یا «گنج» قرار گیرد؛ یعنی بعضی از افراد به سمت محتوایی گرایش پیدا می‌کنند که به آنها برای رسیدن به اهدافشان انگیزه می‌دهد و بعضی دیگر نیز تحت تأثیر محتوایی قرار می‌گیرند که آنها را به حل مسئله تشویق می‌کند.

 

بعضی از مردم با توجه به منطق تحت تأثیر قرار می‌گیرند به نحوی که باید شواهدی قابل تأیید و شفاف به آنها ارائه شود. و بعضی دیگر نیز بیشتر تحت تأثیر احساسات خود قرار دارند. به طور کلی، ویژگی‌های فردی و روان‌شناختی مخاطب تعیین می‌کند که از چه چیزی استقبال کند.

نویسنده : سردبیر روابط عمومی نوین ایران | منبع خبر : روابط عمومی نوین ایران
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.